Американець побив рекорд із занурення в Маріанську западину. І знайшов на дні пакетик

Перший та чинний рекордсмени. Фото: Reeve Jolliffe Об этом сообщает kobita.in.ua со ссылкой на СМИ.Американський дослідник Віктор Весково встановив новий рекорд із занурення на дно Маріанського жолоба –10 927 метрів. Це на 11 метрів глибше за попередній рекорд. Крім фауни на дні зафіксували також поліетиленове сміття. Про це повідомляє ВВС.

Фото: Atlantic Productions для Discovery ChannelЗа чотири години дослідження Весково виявив, зокрема, кілька видів невідомих науці істот, а також пакет і обгортки від цукерок. Істот перевірятимуть на вміст мікропластику. Під час попередніх занурень, зазначає видання, таких знахідок не було.

Нововиявлена океанська фауна – це чотири нових види ракоподібних, а саме бокоплави або амфіподи.

Зазначається, що Весково став третьою людиною, якій вдалося дістатися найбільших океанських глибин. Першим це у 1960 році зробили лейтенант ВМС США Дон Волш та швейцарський інженер Жак Піккар. 2019 року рекорд побив приватний підприємець Віктор Весково. Його експедиція називається «П’ять глибин» та призначена для дослідження найбільших глибин у п’яти океанах.

Фото: Reeve JolliffeБатискаф для занурення виготовила компанія Triton Submarines. Глибина Маріанського жолобу становить 11 кілометрів.

Нагадаємо, нещодавно в шлунку океанської тварини знайшли 40 кілограмів сміття. Тоді ж ВВС навело результати доповіді організацій Ocean Conservancy та McKinsey Center for Business and Environment від 2015 року: згідно з нею, 60% всього пластикового сміття в океани викидають у Філіппінах, Китаї, В’єтнамі, Індонезії та Таїланді.

Дивіться також проект плавучого міста – без автомобілів і багатоповерхівок. В ООН мають намір його реалізувати. До фінансування планують залучити інвесторів.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/05/14/amerykanets-pobyv-rekord-iz-zanurennya-v-mariyinsku-zapadynu-i-takozh-znajshov-na-dni-plastyk/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя